Uprawnienia SEP 1kV – ile kosztują?

Niniejszy artykuł pod tytułem Przycinanie brzoskwini – kiedy i jak? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Przycinanie brzoskwini – kiedy i jak? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

W tym poradniku dowiesz się co oznacza zwrot SEP oraz dlaczego warto zdobyć kwalifikacje zawodowe w zakresie uprawnień elektrycznych.

Co to jest SEP 1kV?

Uprawnienia nadawane przez SEP (Stowarzyszenie Elektryków Polskich) są jednymi z najważniejszych uprawnień branżowych nadawanych w naszym kraju. SEP jest organizacją pozarządową zrzeszającą szanowanych ekspertów z dziedziny elektrotechniki. Jej zadaniem statutowym jest dzielenie się wiedzą z zakresu takich dziedzin jak: elektroenergetyka, energetyka, elektronika, automatyka, radiotechnika, optoelektronika czy telekomunikacja. Zadanie to jest realizowane poprzez organizowanie kursów i egzaminów kwalifikacyjnych, które są prowadzone przez wybitnych specjalistów z branży. Kurs najczęściej trwa jeden dzień i prowadzi do zdobycia lub przedłużenia uprawnień do obsługi urządzeń elektrycznych, agregatów prądotwórczych, zaawansowanych elektronarzędzi. Świadectwo kwalifikacyjne pozwala na prowadzenie eksploatacji i/lub dozoru na instalacji i sieci elektroenergetycznych o napięciu do 1 kV i wyższym. Każdy kurs kończy się egzaminem ustnym, którego pozytywny wynik równoznaczny jest ze zdobyciem uprawnień. Są one ważne pięć lat. Po tym okresie trzeba wystąpić o ich przedłużenie.

Jak mogę zapisać się na kurs i egzamin?

Obecnie jest to dużo prostsze niż kiedyś. Uprawnienia SEP do 1kV może zdobyć dosłownie każdy. Wystarczy tylko mieć smykałkę do elektryki i chęć bycia elektrykiem. Kurs organizowany przez członków SEP jest dobrą drogą do zdobycia wiedzy wystarczającej do wykonywania samodzielnie prac elektrycznych. Dodatkowo zdobycie uprawnień zwiększy szanse na zarobek w branży elektrycznej. Zapisanie się na kurs to nic prostszego jak wejście na stronę uprawnienia-g1.pl. Dostępne są tam linki prowadzące do zapisu na szkolenie. Należy tylko wybrać kurs, który nas interesuje. Po opłaceniu szkolenia otrzymuje się link prowadzący do szkolenia on-line oraz dane do logowania.

Ile kosztuje kurs? Jaki jest zakres uprawnień?

Cena Uprawnień SEP do 1kV na portalu uprawnienia-g1.pl to w sumie 649 zł. Zasada jest tu praktycznie identyczna jak w przypadku kursów i egzaminów na prawo jazdy. Pierwszy krokiem jest kurs, który na stronie uprawnienia-g1.pl kosztuje obecnie 369 zł. Jest to kurs na uprawnienia Grupy 1 (G1) do napięcia 1 kV. Ma on na celu przekazanie kursantom uczestniczącym w szkoleniu aktualnej i niezbędnej wiedzy. W jego trakcie przekazywane są informacje na temat przepisów dotyczących instalacji elektroenergetycznych oraz skrócony kurs pierwszej pomocy. Ma on za zadanie przygotować do egzaminu SEP. Szkolenie kończy się egzaminem wewnętrznym, którego zdanie powoduje uzyskanie Certyfikatu Ukończenia Szkolenia. Z tym dokumentem udajemy się do najbliższego miejscu zamieszkania okręgu egzaminacyjnego SEP lub stajemy przed komisją SEP. Koszt egzaminu poprzez portal uprawnienia-g1.pl to 280 zł. Po zdanym egzaminie uzyskujemy uprawnienia. Istnieje możliwość tłumaczenia uprawnień na język obcy. Portal uprawnienia-g1.pl realizuje kursy we współpracy ze Stowarzyszeniem Elektryków Polskich. Są one w 100% certyfikowane i zgodne z obecnym stanem prawnym.

Zapisz się już teraz na kurs elektryka uprawnienia-g1.pl.