Monstera – efektowna roślina do dużych mieszkań i domu

Niniejszy artykuł pod tytułem Przycinanie brzoskwini – kiedy i jak? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Przycinanie brzoskwini – kiedy i jak? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Monstera ze względu na swoje duże rozmiary świetnie nadaje się do dużych mieszkań oraz domu. Już od wielu lat podbija ona nie tylko rynek ogrodnictwa, ale także rynek aranżacji wnętrz. Czego potrzebuje monstera? Jak o nią dbać? I ile kosztuje?

Monstera – najważniejsze cechy

Pochodzi z Ameryki Środkowej

Roślina w swoim naturalnym środowisku osiąga nawet 20 metrów wysokości. Pnie się ona po drzewach w lasach tropikalnych. W domu jej wzrost wyglada nieco inaczej. Przede wszystkim w donicy rośnie ona w szerz i osiąga około 5 metrów. Co ciekawe jest to roślina, która bardzo wolno rośnie, a więc dla osób, które lubią minimalizm w pielęgnacji roślin będzie świetnym wyborem.

Monstera – jej pielęgnacja

Jeśli twoje duże mieszkanie bądź dom posiadają przestrzeń gdzie nie ma słońca to idealne miejsce właśnie dla monstery. Ta roślina nie lubi nasłonecznienia. Poza tym monstera ma swoich fanów, ponieważ nie potrzebuje zbyt dużej pielęgnacji. Wystarczy raz w tygodnia ją podlać. Pamiętaj, aby nie doprowadzić do przesiąknięcia ziemi wodą, gdyż monstera nie lubi przemokniętej gleby. Warto również raz na jakiś czas przetrzeć jej liście z kurzu i spryskać całą roślinę wodą ze względu na jej korzenie powietrzne, które pobierają wodę z powietrza.

Monstera – pamiętaj o liściach!

Monstera jest rośliną o dużych liściach na których osadza się bardzo dużo kurzu. Jeśli więc chcesz, aby prezentowała się ona dobrze w twoim mieszkaniu albo w domu zadbaj o tym, aby przynajmniej raz w tygodniu ją wyczyścić. Jest to tak na prawdę jedyna rzecz, którą wypadałoby robić. Co ciekawe, jeśli chcesz, aby jej liście wyglądać jeszcze lepiej możesz bez problemu użyć środka nabłyszczającego.

Monstera – ile kosztuje?

Koszt monstery zależy od jej wielkości. Jeśli monstera ma około 20 cm to jej cena to 50 złotych. Nieco większe rośliny można kupić już za 100 złotych. Dzięki jej popularności nie ma problemu z jej zakupieniem. Prawie każdy market, który posiada w swojej ofercie rośliny na sprzedaż będzie ją miał. Poza tym sklepy internetowe to alternatywa, jeśli stacjonarnie monstery nie można dostać. Tak na prawdę ile za monstere zapłacisz i jakiej będzie wielkości zależy tylko od Ciebie. Monstera to hit ostatnich kilku lat, a przez jej ogromne rozmiary nie jeden gość w twoim domu bądź mieszkaniu będzie nią zauroczony i na pewno zada pytanie gdzie może dostać tak piękną roślinę.