Nazwa regionu:

Zielona Góra

Liczba ludności:

139 tyś.

Powierzchnia obszaru:

278 km²

Jak zostać modelką – przydatne porady

Już od dłuższego czasu chcesz zostać modelką? Marzysz o tym od najmłodszych lat, ale nie wiesz od czego zacząć? W tym poradniku dowiesz jak zostać modelką. Pamiętaj, najlepsze co w życiu może być to właśnie spełnianie swoich marzeń.

Jak zostać modelką – nie czekaj

Najlepszym wiekiem na rozpoczęcie kariery modelingowej jest około 13 – 16 lat. Zastanawiasz się dlaczego tak jest? Niestety bycie modelką nie trwa zbyt długo. W tym zawodzie emerytura przychodzi znacznie szybciej od pozostałych karier. Ostatnim dzwonkiem, aby zostać modelką jest wiek 19 lat, ponieważ intensywność rozwijania kariery przypada właśnie na etap szkolny. Jeśli chcesz zostać modelką powinnaś być osobą dojrzałą jak na swój wiek, obowiązkową, zdrową psychicznie i mieć umiejętności nauki języków obcych.

Bądź krytyczna, jeśli chcesz zostać modelką

Jeśli jesteś niską osobą, a twój wzrost to nie 175 centymetrów i nie masz idealnych proporcji to twoje szanse na zostanie modelką są znacznie niższe. Niestety w tym zawodzie realia są nieubłagane. Konkurencja i wiele ładnych dziewczyn może utrudnić Ci zadanie. Jednak nic straconego niższe dziewczyny zawsze mogą zająć się fotomodelingiem i brać udział w zleceniach do reklam.

Jak zostać modelką – zrób polaroid

Pewnie oglądając już jakiś film bądź program o modelach i modelkach wiesz, że pierwszym krokiem jest wysłanie testowych zdjęć do agencji. Takie fotografie muszą być wykonane bez makijażu, a zdjęcie twojej sylwetki musi oddawać twoje proporcje. Do takiej teczki musisz tez dołączyć swoje aktualne wymiary. Po wysłaniu polaroida czekasz tylko na odpowiedz danej agencji.

Jak zostać modelką – rozmowa w agencji

Rozmowa w agencji jest tylko rozmową, więc zaznaczamy, że nie kusisz od razu podpisywać umowy. Idąc na takie spotkanie weź ze sobą strój kąpielowy, szpilki i pozytywne nastawienie. Jeśli już dotrzesz do agencji pierwszym krokiem będzie zmierzenie jeszcze raz twojej sylwetki przez pracowników, sprawdzenie twoich umiejętności języków obcych, a nawet mogą zostać wykonane testowe zdjęcia. Zwróć uwagę, że różne modyfikacje ciała raczej nie wzbudzą zachwytu twoją osobą, a więc wszelkie kolczyki nie znajdujące się w uszach pozdejmuj. Jeśli wzbudzisz zainteresowanie, ale twoje wymiary będą lekko odbiegać od normy to możesz usłyszeć pozytywne głosy, z tym, że będziesz musiała nad nimi popracować.

Czytaj więcej