Nazwa regionu:

Zielona Góra

Liczba ludności:

139 tyś.

Powierzchnia obszaru:

278 km²

Jak zmyć lakier do paznokci bez zmywacza?

Pewnie nie jedna z nas w chwili, gdy zwykły lakier odprysnął nam przy sprzątaniu czy zmywaniu naczyń zorientowała się, że nie ma zmywacza do paznokci. I co teraz? Można iść do sklepu, ale jeśli nie masz takiej możliwości? W tym poradniku pokażemy Ci jak zmyć lakier do paznokci bez zmywacza.

Jak zmyć lakier do paznokci – spirytus

Raczej często gdzieś tam na tyłach kuchennych szafek można znaleźć butelkę spirytusu. Może on pomóc w zmyciu lakieru, jeśli nalejesz kilka kropli na wacik, a potem zaczniesz go ścierać. Bądź czujna spirytus to produkt łatwopalny.

Jak zmyć lakier do paznokci – dezodorant i perfumy

Te dwa produkty muszą zawierać w swoim składzie alkohol, jeśli go nie mają to raczej masz nikłe szanse na usunięcie lakieru. Perfumy używa się tak samo jak w przypadku pierwszej metody, natomiast dezodorantem musisz spryskać paznokieć. Najlepiej jeśli będziesz to robić przez jakąś chwile, a następnie po prostu zetrzyj. Jeśli za pierwszym razem efekt będzie mały to powtórz czynności, aż do pozbycia się lakieru z paznokci.

Jak zmyć lakier do paznokci – woda utleniona

Jeśli nie posiadasz w swojej kuchni żadnych z poprzednich produktów, możesz wykorzystać swoją apteczkę i wodę utlenioną. Nasącz wacik i po prostu zacznij ścierać lakier. Może to potrwać kilka chwil, bo efekt może przyjść dopiero po kilku razach.

Jak zmyć lakier – aceton

Możesz go kupić w sklepach internetowych, a jeśli jesteś miłośniczką sztucznych paznokci to napewno wiesz o czym piszemy. Choć nie działa on tak samo jak zmywacz do paznokci to na pewno pozwoli Ci on na jego delikatne usunięcie. Czynność z acetonem będziesz musiała powtórzyć kilka razy.

Jak zmyć lakier bez zmywacza – druga warstwa lakieru

Zastanawiasz się jak to jest możliwe, że zetrzesz pierwszą warstwę lakieru drugą? A no  wcale nie ściemniamy! Ważne, żeby był to lakier bezbarwny albo biały. Wystarczy jeśli pomalujesz nim paznokcie i po chwili zetrzesz wacikiem. Powinno to pomoc w pozbyciu się starego koloru z paznokci.

Pamiętaj, aby nie zdrapywać lakieru na wszelkie sposoby. Zapomnij o użyciu drugiego paznokcia, czegoś ostrego, wygryzania zębami czy piłowania. Wszystkie te metody mogą bardzo zniszczyć twoją płytkę paznokcia, którą później bardzo ciężko przywrócić do poprawnej kondycji. Najlepiej jeśli po prostu użyjesz zmywacza albo podanych przez nas sposobów na usunięcie starej warstwy lakieru.

Czytaj więcej