Jak usunąć tłuste plamy?

Niniejszy artykuł pod tytułem Przycinanie brzoskwini – kiedy i jak? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Przycinanie brzoskwini – kiedy i jak? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Tłusta plama to zdecydowanie największy koszmarek, który może spotkać nasze ubranie. Zwykłe pranie nie da sobie z tym rady, ponieważ tłuszcz nie łączy się z wodą. Sprawdź, jak usunąć tłuste plamy w efektowy sposób.

Plamy z tłuszczu mogą przydarzyć się każdemu i każdego dnia, a kluczem do ich usunięcia jest szybka relacja. Im tłuszcz dłużej jest na tkaninie, tym trudniej będzie później go wywabić. Jak już wcześniej wspomnieliśmy usuwanie tłustej plamy nie należy robić wodą, bo to po prostu najzwyczajniej w świecie nie wyjdzie. Jeśli na naszej odzieży widać nadmiar tłuszczu najlepiej wytrzeć go papierowym ręcznikiem. Później możemy działać z pozbyciem się tego.

Jak usunąć plamy – najlepsze sposoby

Domowe i najlepsze sposoby na pozbycie się plamy z tłuszczu nie są trudne do wykonania. Potrzebne są do tego produkty, które napewno znajdują się w każdej polskiej kuchni. Do usunięcia tłustej plamy można zastosować:

  • zwykły ocet spirytusowy – wykonaj roztwór z octu oraz wody w proporcji 1:1 i nanieść na tłustą plamę na materiale,
  • sól kuchenna – wymieszaj sól z alkoholem w proporcji 1:4, używaj ostrożnie w przypadku bardzo delikatnych tkanin,
  • mąka ziemniaczana – wystarczy niewielką ilość mąki ziemniaczanej wysypać na plamę i pocierać do momentu, kiedy nie zniknie,
  • alkohol – namocz plamę wodą, a następnie nanieś na nią alkohol (spirytus, wódka),
  • kreda – jest to świetne rozwiązanie, ponieważ kreda ma wspaniale właściwości wchłaniania tłuszczu. Zamaluj tłustą plamę kredą i pozostaw na kilkanaście minut. Później zetrzyj pozostałości kredy, aby sprawdzić czy plama zeszła. Jeśli nie, czynność należy powtórzyć zanim wrzucisz ubranie do pralki,
  • mydło galasowe – to produkt, który usuwa nie tylko tłuste plamy, ale także plamy po sokach. Może być używane do białego prania. Wetrzyj mydło galasowe w tłustą plamę na tkaninie i pozostaw na kilkanaście minut. Potem przepierz ubranie pod ciepłą wodą lub wrzuć do pralki.

Usuwanie tłustej plamy, a pasta do zębów

W internecie znajdziesz dużo poradników, w których poleca się użycie pasty do zębów. Jednak ten sposób sprawdzi się tylko w przypadku białych tkanin. Do ciemnych jej nie polecamy! Może odbarwić ciemną tkaninę.

Jeśli poniższe domowe i naturalne sposoby nie poradziły sobie z oporną plamą tłuszczu na Twoim ubraniu możesz zdecydować się na zakup specjalnych preparatów do usuwania takich zabrudzeń, które znajdziesz w każdym sklepie. Zanim jednak go użyjesz przeczytaj dokładnie sposób użycia, który umieścił producent na opakowaniu.

Czytaj więcej na Porady.org.