Glifosat – co musisz o nim wiedzieć!

Niniejszy artykuł pod tytułem Przycinanie brzoskwini – kiedy i jak? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Przycinanie brzoskwini – kiedy i jak? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Glifosat to środek chemiczny wypuszczony do użytkowania w 1974 roku. Jest to herbicyd o bardzo silnym działaniu, który potrafi zniszczyć większą część roślin zielonych. Choć prawa wynikające z tego patentu wygasły na sklepowych półkach można spotkać wiele produktów, które swoim składzie zawierają glifosat. Sprawdź o czym musisz wiedzieć zanim kupisz taki artykuł ogrodniczy.

Jak działa i jakie ma zastosowanie glifosat?

Ze względu na to, że glifosat jest szybką i skuteczną substancją wielu ogrodników oraz rolników najchętniej wybiera właśnie ten środek do pozbycia się chwastów. Unicestwia on dwuletnie oraz jednoroczne rośliny w tym dwuliścienne. Jak glifosat działa? Jego działanie opiera się na wniknięciu w głąb rośliny poprzez oprysk czyli wraz z płynami rośliny dociera on w każdą jej część taką jak korzenie, cebule, bulwy i rozłogi. Po zastosowaniu takiego oprysku roślina zaczyna obumierać, a już po 2-3 tygodniach umiera całkowicie wraz z jej siecią podziemną.

Co ciekawe choć to jedna z najsilniejszych substancji to nie które rośliny zdążyły się na niego uodpornić. Dzięki temu stosowanie glisofatu na kukurydze usunię chwasty, a ją pozostawi bez żadnego uszczerbku.

Czy glifosat jest szkodliwy? Antychwast naturalny środek na chwasty

Od kilku lat słyszy się o jego szkodliwości choć w 2016 roku ONZ i WHO ogłosili, że glifosat nie wpływa niekorzystnie na ludzi to jednak poddaje się to wielkiej wątpliwości patrząc na fakt, że przewodniczył tym obradom człowiek, który dostał od formy Monsanto ( to ona wyprodukowała glifosat) dofinansowanie na swoje laboratorium. Trudno określić czy jest on rakotwórczy bo można spotkać się z wieloma opiniami naukowców, którzy mówią że nie jest, a część że jednak jest. Europejska Agencja Chemikaliów w 2017 roku ogłosiła, że glifosat jest bardzo toksyczny dla oczu, ale bynajmniej nie szkodzi reprodukcji.

Radzimy zrobić obszerny reaserch na ten temat i wyciągnąć osobiście wnioski na temat szkodliwości tej substancji dla człowieka.

Glifosat to środek, który używa się na całym świecie choć jego nieszkodliwość poddawana jest wielu wątpliwością warto więc nie ryzykować i zacząć korzystać ze środków naturalnych.

Przeczytaj także o: https://porady.zgora.pl/domowe-porady-jak-dbac-o-ogrod