Darmowe zdjęcia na bloga – gdzie ich szukać?

Niniejszy artykuł pod tytułem Przycinanie brzoskwini – kiedy i jak? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Przycinanie brzoskwini – kiedy i jak? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zdjęcia i grafiki to doskonały pomysł na przyciągnięcie uwagi czytelników naszego bloga. Wielu początkujących blogerów zadaje sobie pytanie, skąd brać darmowe grafiki i nie naruszyć jednocześnie prawa autorskiego? Jak się jednak okazuje, miejsc, w których możemy znaleźć takie obrazy, jest w Internecie jest naprawdę sporo – przyjrzyjmy się więc najpopularniejszym z nich.

Pixabay

Pixabay to serwis z obszerną bazą zawierająca ponad milion gotowych do użycia obrazów. Dzięki dostępnej na stronie intuicyjnej wyszukiwarce z łatwością znajdziemy zdjęcia na interesujący nas temat. Pixabay dopuszcza możliwość zarówno użytku prywatnego, jak i komercyjnego zdjęć ze swoich zasobów.

FreeImages

Freeimages.com to świetne rozwiązanie dla osób poszukujących zdjęć o określonej tematyce. Dostępna na stronie sekcja kategorii pozwala na znalezienie zdjęć w danym temacie za pomocą tylko jednego kliknięcia. FreeImages to narzędzie dla tych, którzy cenią sobie szybkie i bezproblemowe wyszukiwanie grafik.

Unsplash

Unsplash to serwis z bogatą i nieustannie rozwijaną bazą darmowych zdjęć i grafik. Baza tego serwisu charakteryzuje się bardzo wysoką jakością umieszczanych w niej obrazów. Korzystając z zasobów Unsplash, mamy pewność, że nadamy swojemu blogowi profesjonalnego charakteru.

Morguefile

Morguefile to wyjątkowy serwis, polecany szczególnie tym, którym zależy na naturalności i autentyczności poszukiwanych zdjęć. W razie braku interesujących nas zdjęć Morguefile oferuje możliwość składania propozycji rozbudowania swojej bazy o obrazy o określonej tematyce.

Pexels

Pexels to rozbudowany serwis oferujący swoim użytkownikom zarówno darmowe zdjęcia, jak i wideo. Ta wyjątkowo popularna wśród blogerów strona znana jest ze swojej nietypowej organizacji treści, dzięki której możemy na przykład wyszukiwać zdjęcia zawierające określony kolor. Wybrane w ten sposób grafiki znacząco przyczynią się do poprawy estetyki naszego bloga.

Wielu początkujących twórców blogów do wyszukiwania zdjęć wykorzystuje wyszukiwarkę grafik Google (Google Images). Niestety, autorzy zdjęć wyszukanych za jej pomocą mogą nie zezwalać na komercyjny lub nawet prywatny użytek swoich dzieł. Aby uniknąć złamania praw autorskich i wynikających z tego problemów prawnych, powinniśmy raczej korzystać z serwisów dających nam pewność, że pochodzące z nich obrazy nie są obciążone ograniczającą użytek licencją.

Internet pełen jest serwisów, które nieustannie poszerzają swoje zasoby i oferują grafiki zupełnie za darmo. To właśnie dzięki nim wyszukiwanie darmowych zdjęć na bloga stało się łatwe i przyjemne jak nigdy wcześniej.